Telefon: 0216 484 12 64

Ekşioğlu Mah. Kuran Kursu Cad. 35. Sok. Çekmeköy / İstanbul*Harita*

Sağlık Bakanlığı'nın COVID 19 uyarılarını dikkate alınız. İlgili rehberlere ulaşmak için: covid19.saglik.gov.tr

Saruhan Kanbur Aile Sağlığı Merkezi

02

Acil Müdahale Odası

03

Aile Planlama Odası

06

Bekleme Salonu

05

Müşahede Odası

Basında Saruhan Kanbur Asm.

Yaşanan haber Gazetesi - 23 Mart Çarşamba

 

 

Saruhan Çekmeköy’de Yeniden Doğuyor…

 

     Saruhan Kanbur, Işık Üniversitesi’nde Matematik Mühendisliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencisiydi. 24 Ocak 2009 tarihinde okul dönüşü, Çekmeköy Ekşioğlu mahallesinde kendi kullanmış olduğu aracı ile yapmış olduğu kaza sonucu aramızdan ayrıldı.

 

     Saruhan hayata veda ettiğinde henüz 23 yaşındaydı. İnsanlarla yardımlaşmayı her şeyden önde tutan ve bu uğurda her türlü fedakarlıkta bulunabilecek ve arkadaşları tarafından çok sevilen bir öğrenciydi. Ölümünün ardından Işık Üniversitesi öğrencileri ve arkadaşları tarafından, kazanın meydana geldiği Ekşioğlu Mahallesi’nde Saruhan adına bir ağaçlandırma çalışması yapıldı. Bu düzenlenen ağaçlık alanla Saruhan ismi yaşatılmaya devam edecekti.

 

     Babası Hüsamettin KANBUR bu projenin ardından daha kalıcı bir eser ile Saruhan’ın hayattayken yardımlaşma adına vermiş olduğu çabayı, onun ismi ile devam ettirmek üzere Çekmeköy’de bir sağlık merkezi yaptırmaya karar verdi. Konu İlçe Belediyesine iletildi ve kısa bir süre önce yine hayır sever bir vatandaşın belediyeye bağış yaptığı ve belediye tarafından sağlık alanı olarak ayrılmış olan inşaat alanı KANBUR ailesine tahsis edildi.  

 

     Kanbur ailesi tarafından her türlü eksiği düşünülerek yapılmaya başlanan Sağlık Merkezi inşaatı tamamlanmak üzere. Toplam 500 m2’lik bir alanda yapılan tesisin bir bölümü de 112 Acil Servis ekibine hizmet verecek.

 

     Bahçesindeki peyzaj çalışması ve oyun parkı tamamlandıktan sonra hizmete girecek olan Merkez, Saruhan KANBUR’u Çekmeköy’de yeniden yaşatacak.

 

     Bu anlamlı ve değerli hizmeti İlçeye hediye eden aileye sonsuz teşekkürlerimizi sunar, Saruhan KANBUR’a da Allah’tan rahmet dileriz…

 Kaynak : http://www.yasananhaber.com/index.php/component/content/article/34-arv/59-saruhan-kanbur-ale-salik-merkez